internationaal

Nieuwe ervaringen en nieuwe ontmoetingen in het buitenland zijn blikverruimend en geven voeding aan de drift tot reizen in letterlijke en figuurlijke zin.

Sinds 2006 timmert de Stilte internationaal aan de weg en is zij uitgegroeid tot één van de belangrijkste ambassadeurs van de Nederlandse dans voor kinderen in het buitenland.

In recente jaren was de Stilte internationaal te zien in:

2021

Teatro Testoni Ragazzi, Bologna BO, Italië (Festival Visioni)
Theater im Pfalzbau, Ludwigshafen am Rhein, Duitsland
KUCKUCK-Theaterfestival, München, Duitsland
Festival Ideklic, Moirans-en-Montagne, Frankrijk
La Halle au Grains, Blois, Frankrijk
Théâtre de Gascogne, Mont-de-Marsan, Frankrijk

2020

CAPE-Centre des Arts Pluriels, Ettelbruck, Luxemburg
Teatro Testoni Ragazzi, Bologna BO, Italië (Festival Visioni)
Théâtre de Grasse, Grasse Scene Nationale, Grasse, Frankrijk
Théâtre du Beauvaisis, Beauvais, Frankrijk
Scène nationale 61, d'Alençon, Frankrijk
Festival itinérant de marionnettes, Valenciennes, Frankrijk
Salle Gérard Philipe, Bonneuil-sur-Marne, Frankrijk
Theater im Pfalzbau, Ludwigshafen am Rhein, Duitsland
Forum Freies Theater, Düsseldorf, Noordrijn-Westfalen, Duitsland
Das Comedia Köln Theater, Köln, Duitsland

2019

Teater Salihara, Jakarta, Indonesië
Concert Hall, Taman Budaya, Yogakarta, Indonesië
MAC Maison des Artes de Creteil, Frankrijk
Espace Culturel Boris Vian, Les Ulis, Frankrijk 
Festival Rencontres Essonne Danse Salle Pablo Picasso, La norville, Frankrijk 
Theatre de Rungis, Frankrijk
Espace Lino Ventura, Trocy, Frankrijk
Le Canal, Theatre du Pays de Redon, Frankrijk
Espace Clair de Lune Space, Ernée, Frankrijk
Theatre Bretigny, Bretigny sur Orge, Frankrijk
Piano'cktail, Bouguenais, Frankrijk
Theatre des Sablons, Neuilly-sur-Seine, Frankrijk
Theatre Berthelot, Montreuil, Frankrijk
Centre Culturel Anthena, La Ferte Bernard, Frankrijk
Centre Culturel La Couree, Collegien, Frankrijk
Theatre le Docks, Corbie, Frankrijk
Halle Culturelle La Merise, Trappes, Frankrijk
Festival Teatralia Teatro pradillo, Madrid, Spanje
Egia Kultur Center Baztan Hiribidea, San Sebastian, Spanje
Teatro Alhambra, Granada, Spanje
Ruutia! Dance Festival for Children and young Audience Hurjaruuth, Helsinki, Finland
Baxter Theater Centre, Cape Town, Zuid-Afrika
Lutkovno gledaliÅ¡ce Maribor, Slovenië
La Pelanda, Rome, Italië
Hakawy International Arts Festival for Children, Hanager Theatre, Egypte
Theater im Pfalzbau, Ludwighafen am Rhein, Duitsland
Festhalle Viersen, Duitsland
Goldbekhaus, Hamburg, Duitsland

2018
Centre Culturel de Rencontre Abbaye de Neumünster, Neumünster, Luxemburg
Cultureel Centrum, Vilvoorde, België
Schouwburg, Mechelen, België
CC De Warandepost, Tervuren, België
Festival Visiono di Teatro, Visioni di Futuro, Bologna, Italië
DSchungel, Wenen, Oostenrijk
Theater Am Schwanhof, Marburg, Duitsland
Komma Theater, Kaas und Kappes Festival, Moers, Duitsland
Theatre Jean Cocteau, Franconville, Frankrijk
Espace Jeliote, Oloron St. Marie, ..., Frankrijk
Theatre Olympia, Arcachon, Frankrijk
Centre Culturel Jean Moulin, Limoges, Frankrijk
Niort, Frankrijk
Salle André Malraux, Sarcelles, Frankrijk
Theatre de Venissieux, Vénissieux, Frankrijk
Theatre Paul Eluard, Choisy-le-Roi, Frankrijk
Le Grande R - Salle Le Manege, La Roche sur Yon, Frankrijk
Le Theatre de la Coupe d'Or, Rochefort, Frankrijk
Halle Culturelle La Merise, Trappes, Frankrijk
Espace Prévert, Savigny, Frankrijk
Centre Culturel les 3 Pierrots, Saint Cloud, Frankrijk
DancePavillion Bornemouth, Bournemouth, Groot Brittanië

2017
Grand Salle, Albi, Frankrijk
Salle Jacques Brel, Pantin, Frankrijk
Vannes, Frankrijk
Lannion, Frankrijk
Pontivy, Frankrijk
Scene Nationale, Créteil, Frankrijk
Arc en Ciel Liévin, Loos en Gohelle, Frankrijk
Centre Culturel Daniel Balavoine, Arques, Frankrijk
Theatre de Maison Alfort, Maison Alfort en Noisiel, Frankrijk
Conches en Ouche, Frankrijk
Meudon, Frankrijk
Pont Audemer, Frankrijk
Théatre Alexander Dumas, Saint-Germain-en-Laye, Frankrijk
Elancourt, Frankrijk
Epinai-sur-Seine, Frankrijk
Scene Nationale Le Phenix, Valenciennes, Frankrijk
Cultural Gateway, Finland
Ruutia Festival, Cable Factory, Finland
China National Theatre Festival for Children, Bejing, China 
Theatre Magatzem, Taragonna, Spanje
Teatro Escorxador, Lleida, Spanje
El Mes Petits des Tots Festival, Barcelona, Spanje
El Mes Petits des Tots Festival, Sabadell, Spanje
Ramallah Contemporary Dance Festival, Ramallaf, Palestina
Aalst, België
CC de Adelberg, Lommel, België
Gyan Manch Theatre, Calcutta, India

2016
Opera Bastille, Paris,  Frankrijk
Festival les Elancees, Istres, Franse Republiek
euro-szene Leipzig, Duitsland 
Wroclaw Children’s Festival, Wroclaw, Polen
Girne American University, Cyprus
Naj Naj Naj Festival, Zagreb, Kroatië
Théâtre Dunois, Paris, Franse Republiek
Visioni di futuro, visioni di teatro, Bologna, Italië
Cape, Ettelbruck, Luxemburg 

2015
SBW, Wenen, Republiek Oostenrijk
Belfast Children's Festival, Belfast, Ierland 
Safek Ozen, Eskisehir, Turkije
Festival Elancees, Limoges, Franse Republiek
Zbigniew Rudziński, Poznan, Polen
Macao Cultural Centre, Macao, Volksrepubliek China
Seane, Alesund, Republiek Noorwegen
Municipality of Bursa, Bursa, Turkije

2014 
Festival Internacional de Teatro para Niños y Jóvenes, Córdoba, Argentinië
Tanzmesse, Düsseldorf, Duitsland
step.X, National Theater Mannheim, Duitsland
Adults Forbidden Festival, Smolyan, Bulgarije
Hakawy International Arts Festival for Children, Caïro, Egypte
Baboró International Arts Festival for Children, Galway, Verenigd Koninkrijk
Trešnja Theatre, Zagreb, Kroatië
Assitej World Congress, Warschau, Polen
Izmir International Puppet Days, Izmir, Turkije
Dampfzentrale, Bern, Zwitserland
Luaga & Losna, Feldkirch, Oostenrijk
OPEN LOOK, St. Petersburg, Rusland

2013 
Kinder und Jugend TanzGipfel, Ulm, Duitsland
International Gaziantep Children and Youth Festival, Gaziantep, Turkije
Open Look Festival, St. Petersburg, Rusland
Szene Bunte Wähne, Horn, Oostenrijk
Visioni di futuro, visioni di teatro, Bologna, Italië
Belfast Children's Festival, Belfast, Ierland 
IPAY, Philadelphia, USA

2012
Festival Halbstark, Munster, Duitsland
Bursa International Theatre Festival for Children, Bursa, Turkije
Gaziantep Children's and Youth Theatre Festival, Gaziantep, Turkije 
Little Ladies Little Gentlemen Festival, Ankara State Theatre, Turkije
Black Sea Theatre  Festival,Trabzon, Turkije
Tweetakt in Turkey, Istanbul, Turkije
SZENE BUNTE WÄHNE, Oostenrijk
Festival Internacional Paidéia, São Paulo, Brazilië
Festival Internacional de Linguagens, Rio de Janeiro, Brazilië
Open Look Festival, St. Petersburg, Rusland
Ramallah Contemporary Dance Festival, Ramallah, Palestina
Amman Contemporary Dance Festival, Amman, Jordanië
DANSEMA Festival, Vilnius, Litouwen

2011
EU Cultural Week, National School of Drama, New Delhi, India
Dublin Dance Festival, The Ark, Dublin, Verenigd Koninkrijk
Maifestspielen, Theater Wiesbaden, Wiesbaden, Duitsland
Black Sea Theatre Festival, Huseyin Kazas Stage, Trabzon, Turkije
Little Ladies, Little Gentlemen Festival, Akun Stage, Ankara, Turkije
Masahat Festival, Amman, Jordanië
BIPOD Beirut International Platform of Dance, Monnot Theater, Beirut, Libanon
TRAFFO, Luxemburg
International Performing Arts for Youth (IPAY) Showcase, Straz Centre for Performing Arts, Tampa, Florida, USA 

2010
Teatro Luna Blou, Willemstad, Curaçao
Istanbul Culturele Hoofdstad 2010, Haribiye Muhsin Ertugrul Theater, Turkije
Jeugd- en jongeren theater festival Eskesehir, Turkije
Luaga en Losna Festival, Ramschwagsaal, Oostenrijk
Imaginate Festival, The Palace, Kilmarnock, Schotland
Imaginate Festival, Tramway, Glasgow, Schotland
Imaginate Festival, Traverse Theater, Edinburgh, Schotland
Nomadi Festival, Dailte Theater, Riga, Letland
Nomadi Festival, Biedrìbas Nams, Liepaja, Letland
Starke Stücke, Gallus Theater, Duitsland 
Krokusfestival, CC Hasselt, België
IPAY, Pittsburg, USA

2009
Spielarten, Theater Viersen, Duitsland 
Spielarten, Medio Bergheim, Duitsland
Spielarten, Forum Freies Theater, Dusseldorf, Duitsland
Spielarten, Comedia Colonia Theater, Duitsland
Spielarten, Forum Leverkussen, Duitsland
Spielarten, Dr. Hans-Köster-Saal, Pulheim, Duitsland
DANSEMA, Vilnuis Theatres, Litouwen 
Little Ladies, Little Gentleman Festival, Ankara State Theatres, Turkije
Szene Bunte Wahne, Wenen, Oostenrijk 
Teatro Luna Blou, Willemstad, Curaçao

2008
Spielarten, Brotfabrik, Bonn, Duitsland 
Spielarten, Theater Viersen, Duitsland 
Spielarten, Dr. Hans-Köster-Saal, Pulheim, Duitsland 
Spielarten, KOM'MA Theater, Duisburg, Duitsland 
Tanzwoche Bayern, Markengraafsaal, Schwabach, Duitsland 
Hessische Jugendwoche, Theater am Schwanhof, Marburg, Duitsland
Stilte-weekend, CC Adelberg, Lommel, België
Krokusfestival, CC Hasselt, België
Kinderhoogdag, CC Strombeek, Grimbergen, België
Semanas Internacionales de Teatro para Niñas y Niños, Forum Metropolitano, Coruña, Spanje
Semanas Internacionales de Teatro para Niñas y Niños, Teatro Paco Rabal, Madrid, Spanje
Ordu Children's Festival, Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosou, Turkije
Little Ladies, Little Gentleman Festival, Ankara State Theatre, Turkije
LOW Festival, Millenarison, Budapest, Hongarije

2007
Salle de Municipalité, Azemmour, Marokko
Festival international du theatre jeune public, Taza, Marokko
Kaas und Kappes, KOM'MA Theater, Duisburg, Duitsland
Jugend Take-Off, Tanzhaus nrw, Düsseldorf, Duitsland 
Starke Stucke, Gallustheater, Frankfurt am Main, Duitsland
Ruutia Festival, Theater Hurjaruuth, Helsinki, Finland

2006
Jugend Take-Off, Tanzhaus rnw, Düsseldorf, Duitsland
Spinrag Festival Kortrijk, Marke, België
Krokusfestival, CC Hasselt, België